Foto: Belgisch UFO-meldpunt

Heel wat mensen zagen op 24 maart 2025 omstreeks 21u00 in Vlaanderen een opmerkelijke 'spiraalwolk' aan de sterrenhemel. Deze bijzondere wolk was geen UFO maar werd veroorzaakt door een brandstofdump afkomstig van een Falcon 9 raket van SpaceX. Tijdens deze lancering bracht SpaceX een Amerikaanse spionagesatelliet succesvol in de ruimte. Op sociale media zijn ondertussen al heel wat foto's en filmpjes terug te vinden over dit bijzonder hemelverschijnsel. 

Het Belgisch UFO-meldpunt kreeg heel wat meldingen van het bijzondere verschijnsel aan de sterrenhemel maar kon snel achterhalen wat de oorzaak was. Zo was deze opvallende en heldere wolk afkomstig van een rakettrap van een Falcon 9 raket van SpaceX die op dat moment brandstof loosde. De opvallende spiraalvorm van de wolk wijst er op dat de rakettrap langzaam rond zijn as draaide op het moment van de brandstofdump. De spiraalwolk was opvallend helder doordat de zon schijnt op de onverbrande brandstofdeeltjes. Dergelijke brandstofdumps tijdens lanceringen niet uitzonderlijk en worden uitgevoerd om het risico op een explosie te beperken of om de baan ban de rakettrap aan te passen zodat deze terugkeert in de atmosfeer van de aarde en geen ruimtepuin wordt. De bijzondere spiraalwolk werd ook duidelijk gezien in het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk, Duitsland, Spanje, Italië en Polen.

Kris Christiaens

K. Christiaens

Medebeheerder & hoofdredacteur van Spacepage.
Oprichter & beheerder van Belgium in Space.
Ruimtevaart & sterrenkunde redacteur.

Dit gebeurde vandaag in 1938

Het gebeurde toen

George Orson Welles wordt wereldberoemd door een radio-uitzending van The War of the Worlds dat de Verenigde Staten in rep en roer zet. Dit hoorspel werd uitgezonden als aflevering van het Amerikaanse radioprogramma Mercury Theatre on the Air. Welles wilde zijn hoorspel zo realistisch mogelijk maken en het 60 minuten durende hoorspel bestond dan ook voornamelijk uit nieuwsberichten die verslag deden van de Martiaanse invasie. Dit veroorzaakte echter grote paniek bij veel luisteraars die dachten dat Amerika echt aangevallen werd. Foto: United States Library of Congress

Ontdek meer gebeurtenissen

Redacteurs gezocht

Ben je een amateur astronoom met een sterke pen? De Spacepage redactie is steeds op zoek naar enthousiaste mensen die artikelen of nieuws schrijven voor op de website. Geen verplichtingen, je schrijft wanneer jij daarvoor tijd vind. Lijkt het je iets? laat het ons dan snel weten!

Wordt medewerker

Steun Spacepage

Deze website wordt aan onze bezoekers blijvend gratis aangeboden maar om de hoge kosten om de site online te houden te drukken moeten we wel het nodige budget kunnen verzamelen. Ook jij kunt uw bijdrage leveren door ons te ondersteunen met uw donatie zodat we u blijvend kunnen voorzien van het laatste nieuws en artikelen boordevol informatie.

Sociale netwerken